Коли чорніє зуб (або кілька) — це не просто естетична проблема, а й серйозна підстава для занепокоєння. Адже під темною плямою можуть ховатися різні стоматологічні захворювання, а зміна кольору говорить про серйозну стадію. Якщо потемніння зуба турбує вас лише через некрасивий зовнішній вигляд — радимо дочитати цю статтю до кінця, і неестетичний колір зубів здасться вам дрібницею. А наприкінці ми дамо рекомендації, як повернути посмішці привабливість та вилікувати потемнілі зуби.

Як і зазвичай, слід починати з пошуку першопричини патології. Вірно діагностована причина – половина від успішного лікування. Доходить до того, що деякі пацієнти стоматологічних клінік беруть за почорніння звичайні сліди їжі — шоколаду, ірису, кави, червоного та інших продуктів, здатних пофарбувати зубну емаль (хоч і короткочасно). 

Перша рекомендація — провести ретельну чистку зубів (на крайній випадок самостійно, але краще у професіоналів у стоматології). Якщо темні плями пропали після процедури, то пігментація була тимчасовим явищем і слід уважніше стежити за раціоном харчування і періодичністю чищення порожнини рота.

Чому темніє зуб?

Але якщо попередня ситуація більше нагадує анекдот, то наступні фактори потемніння зубної емалі вже зовсім не кумедні. Зверніть увагу, що ігнорування стоматологічних хвороб призводить до дуже тяжких наслідків, які виявляються не тільки безпосередньо в області ротової порожнини, але й зачіпають практично всі системи організму.

Чому темніє поверхня зубів (топ поширених причин):

З віком потемніння емалі спостерігається у багатьох людей незалежно від стану їхнього стоматологічного здоров’я. Це викликано об’єктивними причинами — витонченням емалі, нестачею поживних речовин у раціоні, а також підвищеними навантаженнями на зуби (особливо при відсутніх одиницях в області, відповідальній за пережовування їжі).

Що робити, якщо почорнів зуб?

Перше і основне — звернутися до професійного стоматолога з гарною репутацією та відгуками, який проведе діагностику та зможе знайти реальну причину. Навіть якщо потемніння викликане курінням, вживанням кави чи хворобою внутрішніх органів, флюорозом тощо. Лікар зможе встановити стоматологічні фактори, що впливають на емаль та її колір, а якщо таких не знайдеться – дасть рекомендації щодо подальших дій. Можливо, доведеться обстежити внутрішні органи, відмовлятися від шкідливих звичок і т.д. Але ми бажаємо Вам обійтися професійною чисткою, щоб ваша посмішка засяяла.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.