Карієс зубів є реакцією нашого організму на різні фактори. Згодом, за певних умов, на зубній емалі кожної людини може початися патологічний процес, який призводить до утворення дефектів та інших серйозних наслідків (больові відчуття та порушення роботи всієї ротової порожнини в тому числі).

Основні причини виникнення карієсу:

Навіть перебування в умовах із підвищеною температурою навколишнього середовища (перегрівання) або навпаки в холоді (обмороження) можуть спричинити прискорений розвиток мікроорганізмів, які відповідають за каріозний процес.

Вік пацієнта не має значення, адже карієс може розвиватися у будь-якому практично віці у дітей та дорослих. Особливо часто страждають ще не до кінця сформовані молочні дитячі зуби, а також емаль дорослих людей, що пережила вже багато, віком від 30 до 45 років. Далі ми поговоримо про те, чим небезпечний карієс і що буде, якщо його не лікувати вчасно.

Чим небезпечний карієс і які наслідки будуть якщо його не лікувати

Пульпіт, гранулема і періодонтит — це найпоширеніші (але не єдині) ускладнення запущеного карієсу. Якщо вчасно не звернутися до стоматолога, то емаль зуба, що виконує захисну функцію, поступово ставатиме все тоньшою. Це врешті-решт призведе до виникнення запальних процесів та повного руйнування зуба (пульпіт).

Якщо стан ігнорувати далі, то виникне періодонтит, який вразить вже кісткові тканини, а запалення протікатиме у гострішій формі. Природно, що при цьому людина відчуватиме дуже дискомфортні болючі відчуття (особливо при прийомах їжі).

Як визначити запущений карієс (симптоми):

В результаті може виникнути гнійне запалення кісткових тканин, що призводить до поразки всього організму хвороботворними мікроелементами (інфекційне ураження).

Що робити, якщо є симптоми карієсу

За таких небезпечних наслідків, про які ми розповіли вище, першим і найголовнішим правилом поведінки людини з карієсом є своєчасна реакція на симптоми. Однак багато людей реагують на ці фактори абсолютно неправильно і намагаються уникнути візиту до стоматологічного кабінету, використовуючи засоби народної медицини.

Деякі займаються самолікуванням, але в 99,9% випадків все закінчується ще складнішою ситуацією — видаленням або дорогим і довготривалим лікуванням. Якщо регулярно проходити стоматологічний огляд, то можна виявляти карієс на ранній стадії та лікувати його точково, швидко, безболісно та недорого. Тому головна порада, якщо у вас є карієс — звертайтеся до стоматолога. А краще — не доводьте до появи симптомів, а проходьте плановий огляд зубів хоча б раз на півроку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.